Традиційний козацький ярмарок в БІЕУ

12 жовтня 2018 року в Білоцерківському інституті економіки та управління святкувалося одразу три свята –  Покрова Божої матері, День Українського Козацтва та  день Захистника України, свята, які стали вже традиційними в стінах нашого навчального закладу.

 Все студентське братство довго готувалося до такого свята: хтось просто прийшов з привітаннями, інші  принесли якісь смачні страви, якими можна було посмакувати за помірну ціну та внести свій вклад в благодійну справу, а під кінець свята ще й  потанцювати. Але все по порядку.

 Розпочалося святкове дійство на подвір’ї Білоцерківського інституту економіки та управління: тут і козацькі вправи-змагання, і жваві суперечки в національному дусі; тут і стилізований куточок «козацької хатинки» – із біготнею маленьких коза­чат у вишиванках (дітки викладачів наче нагадують присутнім на святі, що всі тут – єдина дружня родина!). Виявилося, що серед учасників конкурсу «Козацькі роз­ваги», які «саджали картоплю», стрибали, «їздили на коняці», піднімали 16-кілограмову гирю, а ще шаблею «рубали воро­гів», було багато вправних козаків – тож сильнішими в змаганнях цього дня стали «козаки-фінансисти».

Після «Козацьких розваг» на нашій інститутській ярмарковій площі (аудиторія 11) яскраво, з запальними українськими піснями відбувся веселий ярмарок-продаж смачних страв: вареники, налісники, голубці, ковбаски – всього було вдосталь на столах, які були сервіровані в національному стилі. Запахи українських страв розходилися по коридорам та запрошували на ярмарок більшу кількість відвідувачів. Родзинкою свята був 30-літровий казан борщу, який з’їли весь і козацький куліш, який готував на відкритому вогні САМ гетьман інститутського війська – Ярослав Новак.

Свято вдалося на славу: після смаколиків були веселі, запальні танці! А після про­веденої конкурсної програми на знання історичних фактів визначилися переможці, яких нагородили грамотами та щирими аплодисментами.

Насправді вдалий день: на ярмарку студенти розпродали свої кулінарні страви приблизно на 2 тисячі гривень і цим самим внесли свій вклад в благодійну скарбничку добрих справ. Це до­сить важливо, що в юному студентському віці ти розумієш, що своїми власними силами можеш реально комусь активно допомогти, когось підтримати.

Тож, вітаємо всіх зі святом і бажаємо примножувати славні традиції України і БІЕУ.

 

Оксана Карпова, Богдан Степанюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *